Araştırma Ekibi

ARAŞTIRMA EKİBİ

Sektörde tanınmış ekonomist ve analistlerden oluşan Araştırma ekibi, çalışmaları ve ürettikleri çeşitli raporlarla hem Burgan Yatırım’ın Kurumsal Finansman ve Yurtiçi Satış Bölümleri’ne hem de müşterilerimize piyasa dinamikleri ve makroekonomik gelişmeler kapsamında destek sağlamaktadır.

Analistlerin araştırmaları, BIST'e kote olan pay senetlerinin toplam piyasa değerinin %80'ini ve ağırlıklı olarak takip edilen MSCI-Turkey Endeksi'ni oluşturan pay senetlerinin %100'ünü kapsamaktadır. Araştırma Biriminin kapsam dahilindeki tüm şirketler için sürdürdüğü analizler sonucunda belirli aralıklarla paylaştığı raporlar, müşterilerimize gerek e-posta yolu ile gerekse online platformlarımız üzerinden ulaştırılmaktadır.

Sektör ve şirket analiz raporlarının yanı sıra yaşanan finansal gelişmelerin yorumlandığı çeşitli tematik ve makroekonomik araştırma raporları da yayınlayan Araştırma Birimi, 2004 yılından bu yana çeşitli uluslararası ödüller kazanarak başarılarını sürdürmektedir.

2004 yılından bu yana kazanılan uluslararası ödüller

  • 1.lik Ödülü: "European Emerging Markets Research, 2010", Extel Survey, Thomson Financial
  • 4.lük Ödülü:"The Best Research Team in Europe for Turkey, 2004", Extel Survey,Thomson Financial

  • 1.lik Ödülü: "2009 Best Equity House", Euromoney
  • 4.lük Ödülü: "Institutional Investor 2010 EMEA Research - Turkey ", Institutional Investor
  • 4.lük Ödülü: "Institutional Investor 2009 EMEA Research - Turkey", Institutional Investor; anket sonuçlarına göre en iyi satış hizmetleri ödülü
  • 1.lik Ödülü: "The Best Research Team in Turkey, 2005", AQ Research