Araştırma Ürünleri
Araştırma Ürünleri
Araştırma Ürünleri
Araştırma Ürünleri
Kapsamlı Sektör ve Şirket Analizleri
Araştırma Birimi, 19 sektör ve 60'ın üzerinde şirketi araştırma kapsamında tutmaktadır. Borsa İstanbul endekslerine kote pay senetlerinin %80'ini, MSCI-Turkey Endeksi'ni oluşturan pay senetlerinin ise %100'ünü takip eden analistlerimiz, şirket ve sektörlerde yaşanan gelişmeleri, analizlerini ve beklentilerini, Burgan Yatırım müşterileri ile belirli dönemlerde hazırladıkları raporlarla paylaşmaktadır.

Pair Trade (İkili işlem) Önerileri

Araştırma Birimimizin farklı bir trade stratejisi... Pair Trade (İkili İşlem) önerilerinde, Borsa İstanbul 30 Endeksi’ne dahil iki farklı pay senedinde uzun ve kısa pozisyon açarak düşük piyasa riski ve piyasadan bağımsız getiri hedeflenmektedir. Burgan Yatırım uzmanlığıyla üretilen Pair Trade (İkili İşlem) önerilerinin pozisyon açılış, stop/loss ve kar realizasyonu bilgilendirmeleri, yatırımcılarımıza BurganTRADE Web online işlem platformu ve SMS servisi aracılığıyla ulaştırılmaktadır.
Model Portföy
Analistlerimiz, kapsamlı sektör ve şirket araştırmaları sonucunda öne çıkan ilk 10 pay senedi ve büyüme potansiyeli olan şirketler ile orta-uzun vadeli yatırıma yönelik portföy alternatifleri oluşturmaktadır. Her ay güncellenen "En Çok Önerdiğimiz Pay Senetleri" isimli model portföyümüz, yatırımcılarımızla BurganTRADE Web online işlem platformunda paylaşılmaktadır.